AdiSil® Gas

 • Popis
 • Zloženie
 • Dávkovanie

Špeciálny inokulant pre konzerváciu krmovín na produkciu metánu.

Zlepšuje stabilitu fermentačného procesu pri vysokom obsahu zachovanej energie. Takto vyrobenú kukuričnú siláž je možné použiť ako na produkciu bioplynu, tak i ako krmivo pre dojnice a iné hospodárske zvieratá.

AdiSil® GAS je nový prípravok, ktorý obsahuje unikátny kmeň Lactobacillus plantarum, ktorý účinne fermentuje a stabilizuje silážovanú hmotu tak, aby bol zachovaný čo najvyšší obsah energie pre následný rozvoj a produkciu metanogénnych baktérií. Takto vyrobenú siláž je možné použiť nielen na produkciu bioplynu, ale aj ako krmivo pre dojnice a iné hospodárske zvieratá.

Výhody použitia prípravku AdiSil® GAS:

   • Vysoká konkurencia L. plantarum voči nežiaducej mikroflóre.
   • Rýchla a účinná fermentácia hmoty.
   • Rýchle zníženie hodnoty pH.
   • Vyšší obsah využiteľných živín pre metanogénne baktérie.
   • Nižšie straty sušiny v priebehu fermentácie.
   • Dlhšia skladovateľnosť siláže.
   • Menšie straty na prednej stene siláže.

Lactobacillus plantarum

najmenej 1 x 1011 CFU/g prípravku*.

* CFU – jednotky tvoriace kolónie

Jedno balenie 250 gramov je určené pre ošetrenie 250 ton čerstvej hmoty – základná dávka je 1 gram na 1 tonu hmoty. Celé balenie dobre rozmiešajte v 1 – 2 l čistej vody. Takto pripravený roztok ďalej rozmiešajte v takom množstve vody, ktoré vyhovuje optimálnemu dávkovaniu vášho aplikátora a rovnomerne aplikujte na rezanku priamo pri zbere krmiva. Prípravok môže byť aplikovaný všetkými systémami mikroaplikácie. Pre menšie množstvo siláže je možné použiť priloženú odmerku na 50g AdiSilu.

Balenie:
Alufóliový sáčok 250g

Doba použiteľnosti:
Pri skladovaní v mraziacom boxe 36 mesiacov od dátumu výroby. Pri skladovaní v chladnom a suchom prostredí mimo dosah priameho slnečného žiarenia 18 mesiacov od dátumu výroby.

Skladovanie:
Skladujte v chladnom a suchom prostredí. Nenechávajte balenie otvorené dlhšie, ako je nevyhnutne potrebné. Tento prípravok je iba zdrojom mikroorganizmov.

Možno použiť v ekologickom poľnohospodárstve.

Všetky prípravky AdiSil® môžu byť aplikované systémami mikroaplikácie.

V prípade zvýšeného rizika nežiadúceho rozvoja plesní a kvasiniek v silážovanej hmote, alebo pre zabránenie strát na povrchu siláže, je možné použiť kombináciu roztoku benzoanu sodného a sorbanu draselného so všetkými inokulantami značky AdiSil®.

Benzoan sodný a sorban draselný s aplikačným odporučením je možné objednať súčasne s inokulantami AdiSil®.

Přihlášení uživatele