AdiSil® M-100 Stabil

 • Popis
 • Zloženie
 • Dávkovanie

Špeciálny inokulant pre zvýšenie stability kukurice a glycidových krmív.

Silný inhibičný účinok proti rozvoju kvasiniek.

AdiSil® M-100 Stabil znamená:

   • Kvalitnejší fermentačný proces.
   • Lepšia nutričná hodnota siláže.
   • Nižšie straty sušiny pri silážovaní.
   • Stabilná siláž i po jej otvorení.
   • Nižšie straty na čelnej stene.
   • Dlhšia skladovateľnosť siláže.
   • Lepšia chutnosť a príjem siláže.

AdiSil® M-100 Stabil je vysoko účinný silážny prípravok určený na konzerváciu kukurice a zvýšenie stability kukurice a glycidových objemových krmív. Výrazne znižuje počet kvasiniek už od začiatku fermentačného procesu a zvyšuje aeróbnu stabilitu siláže po jej otvorení.

AdiSil® M-100 Stabil obsahuje nový vysoko účinný kmeň mliečnych baktérií Lactobacillus brevis. Tento kmeň bol vybraný z viac než 600 vzoriek laktobacilov, ktoré boli izolované z kukuričných siláží na farmách. Hlavným kritériom výberu bola kvalita, rýchlosť fermentačného procesu a aeróbna stabilita siláže po jej otvorení. Je známou skutočnosťou, že glycidové siláže sú po otvorení a kontakte s atmosférickým kyslíkom veľmi náchylné k zahrievaniu, a to vďaka okamžitému naštartovaniu množenia kvasiniek.

AdiSil® M-100 Stabil obsahuje unikátny kmeň mliečnych baktérií registrovaný v EÚ, ktorý okrem kyseliny mliečnej produkuje tiež kyselinu octovú a tým inhibujú rast a aktivitu väčšiny kvasiniek.

Lactobacillus brevis

najmenej 1 x 1011 CFU/g prípravku*.

* CFU – jednotky tvoriace kolónie

Jedno balenie 250 gramov je určené pre ošetrenie 250 ton čerstvej hmoty – základná dávka je 1 gram na 1 tonu hmoty. Celé balenie dobre rozmiešajte v 1 – 2 l čistej vody. Takto pripravený roztok ďalej rozmiešajte v takom množstve vody, ktoré vyhovuje optimálnemu dávkovaniu vášho aplikátora a rovnomerne aplikujte na rezanku priamo pri zbere krmiva. Prípravok môže byť aplikovaný všetkými systémami mikroaplikácie. Pre menšie množstvo siláže je možné použiť priloženú odmerku na 50g AdiSilu.

Balenie:
Alufóliový sáčok 250g

Doba použiteľnosti:
Pri skladovaní v mraziacom boxe 36 mesiacov od dátumu výroby. Pri skladovaní v chladnom a suchom prostredí mimo dosah priameho slnečného žiarenia 18 mesiacov od dátumu výroby.

Skladovanie:
Skladujte v chladnom a suchom prostredí. Nenechávajte balenie otvorené dlhšie, ako je nevyhnutne potrebné. Tento prípravok je iba zdrojom mikroorganizmov.

Možno použiť v ekologickom poľnohospodárstve.

Všetky prípravky AdiSil® môžu byť aplikované systémami mikroaplikácie.

V prípade zvýšeného rizika nežiadúceho rozvoja plesní a kvasiniek v silážovanej hmote, alebo pre zabránenie strát na povrchu siláže, je možné použiť kombináciu roztoku benzoanu sodného a sorbanu draselného so všetkými inokulantami značky AdiSil®.

Benzoan sodný a sorban draselný s aplikačným odporučením je možné objednať súčasne s inokulantami AdiSil®.

Přihlášení uživatele