Kŕmne fosfáty

Monokalciumfosfát (MCP) mikrogranulát

Monocalciumfosfát je vyrábaný unikátnym výrobným procesom

S použitím čistej kyseliny fosforečnej a zdroja vápnika, ktoré spolu reagujú v granulátora za presne stanovených podmienok. Po granuláciu sa výrobok preosieva, chladí a prepravuje do zásobníkov pre ďalšiu manipuláciu. Výber surovín, založený na kyseline fosforečnej z vlastných apatitových nadol firmy Kemira, spolu s najmodernejšou technológiou dávajú základ vynikajúcej kvalite vrátane minimálnej koncentrácie nežiaducich prvkov hlboko pod limitmi EÚ. BOLIFOR MCP-F má vzhľad šedého granulátu. Výrobok je z veľkej časti rozpustný vo vode a úplne rozpustný v kyselinách. BOLIFOR MCP-F je bez zápachu, ale má kyselkavou chuť.Vynikající chemická rozpustnosť a biologická využiteľnosť robia z BOLIFORU 18 špičkový zdroj vápnika a fosforu vo všetkých druhoch krmív pre hovädzí dobytok, ošípané, hydinu a všetky ostatné zvieratá.

Doporučené použitie
Vynikajúca chemická rozpustnosť a biologická využiteľnosť robia z BOLIFORU MCP-F špičkový zdroj vápnika a fosforu vo všetkých druhoch koncentrátov a krmív pre hovädzí dobytok, ošípané, hydinu a všetky ostatné zvieratá.

Zvláštne výhody
Granulovaný, voľne sypký, znižuje prašnosť výrobku, priateľský voči životnému prostrediu. Veľmi vysoká koncentrácia fosforu, ktorá dáva obrátený pomer Ca: P ako dicalciumfosfát. Vysoká chemická rozpustnosť, ktorá dáva výrobku vynikajúcu využiteľnosť. V poradí biovyužitelnosti sa radí na druhé miesto za MSP vo všetkých biologických pokusoch. Minimum nežiaducich prvkov. Stála kvalita.

Bioferm Česká republika