Search

Doplnkové krmivá

adiVigoSOL PF

Doplnkové krmivo v tekutej forme pre hydinu.

adiVigoSOL® PF je kombináciou rastlinných extraktov účinných predovšetkým pre zmiernenie stresu vyvolaného zmenami teplôt (horúco), ktoré vedú k poruchám elektrolytickej rovnováhy a vodnej bilancie organizmu zvierat. Má podporný účinok pri liečbe porúch gastrointestinálneho traktu, odstraňuje účinky narušenej absorpcie, hnačiek a dehydrátacie. Prípravok zaisťuje udržanie homeostázy, ktorá je v súladu so životnými funkciami a fyzikálno chemickými parametrami organizmu pre udržanie vysokej úžitkovosti zvierat.

adiVigoSOL® PF SPÔSOB ÚČINKU:

  • Taniny a flavonoidy zvyšujú zrážanlivosť krvi, sťahujú a posilňujú krvné cievy a zastavujú drobné krvácanie do sliznice tráviaceho traktu. Utesňujú a posilňujú epitel vylučovacieho ústrojenstva.
  • Saponiny, mastné kyseliny a esenciálne oleje posilňujú diurézu a čistia obličky a močovody od minerálne-organických zbytkov vrátane mikroorganizmov.
  • Fytogénne zložky (polyfenoly, taniny, flavonoidy a organické kyseliny) majú zvieravý účinok na membrány sliznice, tlmia zápalové stavy, výpotky a opuchy mukózy v tráviacom trakte.
  • Absorbenty a fytoprotekčná látka chráni črevné klky proti škodlivým účinkom toxínov a mikróbov infikujúcich alimentárny trakt.
  • Špeciálne vybrané minerálne látky a rastlinné extrakty fungujú ako inhibítory fermentačných a hnilobných procesov v tráviacom trakte.
  • Prípravok urýchluje návrat a nastolenie elektrolytovej rovnováhy a acido-bázickej rovnováhy. To prispieva k zlepšeniu funkcie vylučovacieho ústrojenstva a tráviaceho traktu po infekcii patogénmi.

Bioferm Česká republika