adiVigoSOL® PF

  • Popis
  • Dávkovanie

Doplnkové krmivo v tekutej forme pre hydinu.

adiVigoSOL® PF je kombináciou rastlinných extraktov účinných predovšetkým pre zmiernenie stresu vyvolaného zmenami teplôt (horúco), ktoré vedú k poruchám elektrolytickej rovnováhy a vodnej bilancie organizmu zvierat. Má podporný účinok pri liečbe porúch gastrointestinálneho traktu, odstraňuje účinky narušenej absorpcie, hnačiek a dehydrátacie. Prípravok zaisťuje udržanie homeostázy, ktorá je v súladu so životnými funkciami a fyzikálno chemickými parametrami organizmu pre udržanie vysokej úžitkovosti zvierat.

adiVigoSOL® PF SPÔSOB ÚČINKU:

 Taniny a flavonoidy zvyšujú zrážanlivosť krvi, sťahujú a posilňujú krvné cievy a zastavujú drobné krvácanie do sliznice tráviaceho traktu. Utesňujú a posilňujú epitel vylučovacieho ústrojenstva.

Saponiny, mastné kyseliny a esenciálne oleje posilňujú diurézu a čistia obličky a močovody od minerálne-organických zbytkov vrátane mikroorganizmov.

Fytogénne zložky (polyfenoly, taniny, flavonoidy a organické kyseliny) majú zvieravý účinok na membrány sliznice, tlmia zápalové stavy, výpotky a opuchy mukózy v tráviacom trakte.

Absorbenty a fytoprotekčná látka chráni črevné klky proti škodlivým účinkom toxínov a mikróbov infikujúcich alimentárny trakt.

Špeciálne vybrané minerálne látky a rastlinné extrakty fungujú ako inhibítory fermentačných a hnilobných procesov v tráviacom trakte.

Prípravok urýchluje návrat a nastolenie elektrolytovej rovnováhy a acido-bázickej rovnováhy. To prispieva k zlepšeniu funkcie vylučovacieho ústrojenstva a tráviaceho traktu po infekcii patogénmi.

Prípravok sa podáva v pitnej vode

Profylaktické použitie (3-5 dní): v priebehu extrémneho horka

Nosnice (produkčné a chovné): 1-1,5 l/1000 l vody

Brojlery a morky: 1-1,5 l/1000 j vody

Vodná hydina: 0,1-0,2 ml/kg ž.hm.
Podporné použitie (2-3 dni): stimuluje príjem krmiva, zvýšuje apetýt a reguluje peristaltiku

Nosnice, výkrmové kurčatá a morky: 0,5-1 l/1000 l vody

V prípade potreby je možné aplikáciu opakovať po 7-10 dňoch.

Príprava prípravku na použitie:

Pred použitím dobre pretrepať. V priebehu riedenia prípravku si chráňte tvár a oči, prípravok je vysoko koncentrovaný. Po nariedení je prípravok priezračný alebo opaleskujúcí. Neusadzuje sa na filtroch v napájacích systémov.

Interakcia: prípravok môže byť podávaný súčasne s tekutými acidifikátormi a roztokmi elektrolytov. Nepodávajte spolu s bioprípravkami. Zachovajte časové oneskorenie min. 3 – 4 hodiny.

Kontraindikácie: žiadne

Ochranná doba: žiadna

Doba použiteľnosti: 2 roky v pôvodnom uzavretom balení, 48 hodín po nariedení.

Skladovanie: skladujte v suchu a chlade. Nenechajte zmrznúť. Pri teplotách pod 10°C sa zvýši viskozita prípravku. Akstívne zložky môžu kryštalizovať. Chráňte pred deťmi. V prirodzenom prostredí podlieha prípravok biologickej degradácii.

Přihlášení uživatele