Search

Enzýmy

OptiPhos®

OptiPhos® je najvýkonnejšia a najrýchlejšia fytáza na trhu.

OptiPhos ® je fytáza novej generácie, ktorá bola vyvinutá na University of Cornell (USA). Vedci na tejto univerzite objavili baktériu E.coli, ktorá produkuje veľmi účinnú 6-fytázu, identifikovali gén zodpovedný za produkciu fytázy, izolovali ho a preniesli do kvasinky Pichia pastoris. Tieto kvasinky so zabudovanými génmi, ktoré kódujú produkciu fytázy, sú schopné produkovať veľké množstvo E. coli fytázy OptiPhos ®.
OptiPhos ® sa používa v kŕmnych zmesiach pre monogastrické zvieratá, kde hydrolyzuje kyselinu fytovú a uvoľňuje fosfátové skupiny, ktoré sa tak stávajú pre zvieratá využiteľnými a môžu byť absorbované v dolnej časti tráviaceho traktu. Vzhľadom k tomu, že monogastrickým zvieratám chýba enzým fytáza, nie sú zvyčajne schopné rozkladať kyselinu fytovú a nemôžu teda využívať fosfor viazaný v tejto molekule. Pridaním fytázy OptiPhos ® do krmiva sa môže v organizme zvieraťa uvoľňovať fosfor viazaný na fytát, čo platí pre 70% všetkého fosforu obsiahnutého v surovinách rastlinného pôvodu. Týmto spôsobom je možné znížiť množstvo pridávaného anorganického fosforu vo forme dihydrogénfosforečnanu alebo hydrogenfosforečnanu vápenatého.

OptiPhos ® – stabilita v premixoch a pri skladovaní
OptiPhos ® je granulovaný produkt vyrábaný patentovaným procesom mikrogranulácie. Pri tomto postupe je aktívna látka – fytáza OptiPhos ® – pevne uložená do škrobovej matrice, ktorá chráni OptiPhos ® pred rôznymi vplyvmi ako chemických látok, tak pred nepriaznivými podmienkami pri skladovaní.

Bioferm Česká republika