AdiSil® Mix

 • Popis
 • Zloženie
 • Dávkovanie

Inokulant pre konzerváciu a zvýšenie stability krmoviny s vyššou sušinou.

Výhody použitia prípravku AdiSil® Mix:

   • Lepšia fermentácia siláže.
   • Nižšie straty sušiny pri silážovaní.
   • Stabilná siláž aj po jej otvorení.
   • Nižšie straty na čelnej stene pri jej vyberaní.
   • Dlhšia skladovateľnosť siláže.
   • Lepšia chutnosť a príjem siláže.
   • Viac využiteľných živín.

AdiSil® Mix je špičkový silážny prípravok určený na konzerváciu trávnych, kukuričných a glycidových siláží s vyššou sušinou. Rýchly štart baktérií mliečneho kvasenia Lactobacillus plantarum zastaví rozvoj nežiadúcej mikroflóry. Vďaka čiastočnej produkcii kyseliny octovej kmeňom Lactobacillus brevis, dochádza k výraznému zníženiu počtu kvasiniek a tým aj k zlepšeniu aeróbnej stability siláže po jej otvorení.

AdiSil® Mix obsahuje dva kmene mliečnych baktérií: Lactobacillus plantarum a Lactobacillus brevis. Tieto kmene boli izolované v prevádzkových podmienkach na farmách. Hlavným kritériom výberu kmeňov bola rýchlosť fermentačného procesu a stabilita siláže po jej otvorení.

AdiSil® Mix obsahuje dva unikátne kmene, ktoré okrem kyseliny mliečnej produkujú aj kyselinu octovú a tým inhibujú rast a aktivitu väčšiny kvasiniek.

Lactobacillus plantarum
Lactobacillus brevis

najmenej 1 x 1011 CFU/g prípravku*.

* CFU – jednotky tvoriace kolónie

Jedno balenie 250 gramov je určené pre ošetrenie 250 ton čerstvej hmoty – základná dávka je 1 gram na 1 tonu hmoty. Celé balenie dobre rozmiešajte v 1 – 2 l čistej vody. Takto pripravený roztok ďalej rozmiešajte v takom množstve vody, ktoré vyhovuje optimálnemu dávkovaniu vášho aplikátora a rovnomerne aplikujte na rezanku priamo pri zbere krmiva. Prípravok môže byť aplikovaný všetkými systémami mikroaplikácie. Pre menšie množstvo siláže je možné použiť priloženú odmerku na 50g AdiSilu.

Balenie:
Alufóliový sáčok 250g

Doba použiteľnosti:
Pri skladovaní v mraziacom boxe 36 mesiacov od dátumu výroby. Pri skladovaní v chladnom a suchom prostredí mimo dosah priameho slnečného žiarenia 18 mesiacov od dátumu výroby.

Skladovanie:
Skladujte v chladnom a suchom prostredí. Nenechávajte balenie otvorené dlhšie, ako je nevyhnutne potrebné. Tento prípravok je iba zdrojom mikroorganizmov.

Možno použiť v ekologickom poľnohospodárstve.

Všetky prípravky AdiSil® môžu byť aplikované systémami mikroaplikácie.

V prípade zvýšeného rizika nežiadúceho rozvoja plesní a kvasiniek v silážovanej hmote, alebo pre zabránenie strát na povrchu siláže, je možné použiť kombináciu roztoku benzoanu sodného a sorbanu draselného so všetkými inokulantami značky AdiSil®.

Benzoan sodný a sorban draselný s aplikačným odporučením je možné objednať súčasne s inokulantami AdiSil®.

Přihlášení uživatele